Web Sayfamıza Hoşgeldiniz
Hacettepe Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
E-öğrenme Platformuna Giriş
Bağlantı Sorunları
Bağlantı Sorunları
HUZEM
Duyurular

Güncel Duyurular
HUZEM 2021-/2022 Faaliyet raporu ve memnuniyet araştırmasına ulaşmak için tıklayınız. 02.11.2022
Sevgili öğrenciler 2022/2023 eğitim öğretim yılı güz dönemi itibariyle ortak dersler (Genel İngilizce, Türk Dili, İş sağlığı ve güvenliği, BEB650 ve Bilişim Teknolojileri dersleri) https://hadi.hacettepe.edu.tr/ adresi üzerinden yürütülecektir. Geçmiş duyurularda veya yardım videolarında karşınıza çıkan evdekal.hacettepe bağlantısını https://hadi.hacettepe.edu.tr/ olarak değerlendiriniz. Videolar aşama aşama güncellenmektedir. Sisteme kaydınız ders kayıt haftasından sonra yapılacaktır. Yeni ders döneminizde başarılar dileriz. 16.09.2022
Değerli Öğretim Üyelerimiz ve Öğrencilerimiz;
Uzaktan eğitim sistemine ön lisans ve lisans öğrencileri ilgili kayıt günleri (ders kaydı) bittikten sonra aktarılmaktadır. Aktarımlar yapıldıktan sonra https://hadi.hacettepe.edu.tr/ üzerinden, Lisansüstü öğrencileri ve ders sorumluları https://lisansustu.hacettepe.edu.tr/ üzerinden giriş yapacaktır. Hazırlık öğrencileri ve YDYO kurs öğrencileri için https://ydyohazirlik.hacettepe.edu.tr/ adresinde yer alan sistem kullanılmaktadır. Sisteme girişler için kullanıcı adınız: öğrenci numaranız, şifreniz: TC kimlik numaranızın ilk 6 hanesidir. Yabancı uyruklu öğrencilerin ise kullanıcı ve şifresi öğrenci numaralarıdır. Öğretim elemanları ise sicil numaraları ve TC ilk 6 haneleri ile giriş yapabilir.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı tarafından yayınlan E-bültende, HUZEM Müdürümüz Prof Dr Arif ALTUN ile yapılan "Acil Uzaktan Öğretim" ile İlgili Pandemi Sürecinde Karşımıza Çıkan Sorunlar başlıklı söyleşi yayınlanmıştır.
Lisansüstü öğrencilerimiz sistem (https://lisansustu.hacettepe.edu.tr/) ile ilgili problemleri ilgili enstitü ile görüşerek enstitü uzaktan eğitim koordinatörüne iletmelidir.
Safe Exam Browser (Güvenli İnternet Tarayıcısı) Kullanarak Sınav Yapmak İsteyen Öğretim Elemanlarımız bu yardım klavuzundan yararlanabilir..
Safe Exam Browser Kullanım Klavuzu
Değerli öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz, Hacettepe Üniversitesi kurumsal hesapları dışında tarafınıza gönderilen e-postalara lütfen itibar etmeyiniz.
Covid-19 salgını süresince HUZEM canlı destek hizmetimiz ve destek e-posta adresimiz sadece ortak zorunlu derslere (TKD103-104-105, MÜH103-104, ING128-138-127, BEB650, BTE199) ve tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan ve devam eden öğrencilere hizmet verecektir. Bunun dışındaki her türlü sorunuz için ana bilim dalı birim sorumlularınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Öğretim elemanlarımızın uzaktan eğitim ile ilgili merak ettikleri konular ya da karşılaştıkları sorunlar için ana bilim dalı birim sorumlusu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Değerli öğretim elemanlarımız, E-Eğitici Eğitimi için sisteme giriş bilgileriniz sizlere e-posta ile duyurulmuştur.
Hükümlü öğrencilerin devamsızlık durumlarının takibi ve raporlanmasına ilişkin, ilgili derslerin öğretim elemanları için devamsızlık takip kılavuzu hazırlanmıştır. Kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.