Hacettepe Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Duyurular

Güncel Duyurular

Önceki Duyurular

 • Ekle-Sil Değişikliklerin HADİ'ye yansıtılması hakkında

  Ekle-Sil haftasında dersleriniz ile ilgili yaptığınız değişiklikler, Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından belli aralıklarla hadi.hacettepe.edu.tr'ye yansıtılmaktadır. Bu işlemler zaman almaktadır.

  Ayrıca, aktarma işlemlerinde sadece onaylı kayıtların dikkate alındığı unutulmamalıdır.

  Önemle duyurulur.

  28.02.2024

 • Hacettepe Kullanıcı Hesabı

  Üniversitemizdeki her öğrencinin bir Hacettepe kullanıcı hesabı mevcuttur.

  Hacettepe kullanıcı hesabı bilgilerinizi, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Portalı 'ndaki "Kullanıcı Adımı Unuttum" bölümüne girip, karşınıza çıkan ekrandaki yönergeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

  Portal'ı kullanarak öğrenemezseniz, destek için Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız ile irtibata geçebilirsiniz.

  22.02.2024
 • ÇOK ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Duyurusu: HADİ (Hacettepe Dijital Ögrenme Platformu) Hakkında

  Değerli Hacettepeliler,

  2023-2024 Bahar Döneminden itibaren önlisans-lisans ve lisansüstü programlarda kullanılacak olan öğrenme yönetim sistemi https://hadi.hacettepe.edu.tr adresinde güncel hali ile yayınlanmıştır.

  Sisteme girişlerde tüm öğrenci ve öğretim elemanları Hacettepe kullanıcı adı ve şifresini kullanmalıdır.

  Öğrencilerimiz sisteme ilk girişlerinde öğrenci bilgi sisteminde kayıtlı olduğu derslere otomatik olarak eklenecektir.

  Saygılarımızla.

  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

  20.02.2024
 • Yeni HADİ ve Diğer Uzaktan Eğitim Sistemlerine Girişler Hakkında Genel Duyuru Uzaktan eğitim sistemlerindeki bilgilerin yenilenmesi/güncellenmesi, lisans/lisansüstü ders kayıt ve onay işlemleri bittikten sonra Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından yapılmaktadır.

  Kullanıcıların, akademik takvimlerde belirtilen tarihlerden sonra giriş yapmayı denemeleri önemle duyurulur.

  ÖNEMLİ NOT: Üniversitemiz öğrenci otomasyon sistemlerinden uzaktan eğitim sistemlerine veri aktarma işlemleri Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından yapılmakta ve çok fazla kayıt olduğundan kontrollerle birlikte bu işlemlerin tamamlanması zaman almaktadır. Bilgi için lütfen fakülte/bölüm uzaktan eğitim koordinatörünüzle iletişimde olunuz.

  13.02.2024 - 19.02.2024

 • Ekle-Sil Uzaktan eğitim sistemlerindeki derslerinizin değişmesi hakkında Ekle-Sil haftasında dersleriniz ile ilgili yaptığınız değişiklikler, Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından belli aralıklarla hadi.hacettepe.edu.tr ve lisansustu.hacettepe.edu.tr adreslerindeki uzaktan eğitim sistemlerine yansıtılmaktadır.

  Yani, ekle-sil'de ders sildiğinizde ya da eklediğinizde bunun uzaktan eğitim sistemlerine yansıması biraz zaman almaktadır.

  Önemle duyurulur. 09.10.2023

 • HADİ Sistemine Girişler Hakkında HADİ sistemi, 2023-2024 Güz Dönemi ders kayıt ve onay süreci tamamlandıktan sonra Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız tarafından Öğrenci İşleri otomasyonundaki (Bilsis) veriler ile güncellenecektir. Öğrencilerimizin ve yeni başlayan öğretim elemanlarımızın, akademik takvimde de belirtilen 2 Ekim tarihinden önce sisteme giriş yapamamaları normaldir. Sistem, 2 Ekim'de güncel verilerle kullanıma açılacaktır.

  Önemle duyurulur. 28.09.2023

 • Yaz Okulu 2022-2023 yaz okulunda eğitim şekli yüz yüzedir (İNG127-128, TKD103-104 dışında). (Kaynak: Ö.İ.D.B. - Hacettepe Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Uygulama İlkeleri ile Yaz Okulu Ders Ücretleri)

  Eğitim-öğretim materyali yükleme amaçlı HADİ sistemi açıktır.

  Yaz okulunda aldığınız dersler HADİ'de görünmüyorsa öncelikle fakültenizin uzaktan eğitim koordinatörüne başvurabilirsiniz.

 • Finaller/Bütünlemeler Hakkında 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Eğitim Uygulamaları hakkında Üniversitemiz Senato Kararı 23.05.2023 (Kaynak: Ö.İ.D.B. Web Sayfası)

 • ÖNEMLİ Sınavlara İtirazlar Hakkında: Değerli öğrencilerimiz; uzaktan eğitim platformlarında (hadi.hacettepe.edu.tr, lisansustu.hacettepe.edu.tr, uesinav.hacettepe.edu.tr, ..) gerçekleştirilen sınavlara itirazlarınızı diğer sınavlarınızda olduğu gibi kendi bölüm başkanlığınıza dilekçe vererek yapmanız gerekmektedir. İşlemlere ilişkin "log" talepleri Merkezimize resmi kanallar ile ulaştığında değerlendirilmekte, bazı durumlarda da (erişim sorunları vb.) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na yönlendirilmektedir. 11.05.2023

 • 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Eğitim Uygulamaları hakkında Üniversitemiz Senato Kararı 03.04.2023 (Kaynak: Ö.İ.D.B. Web Sayfası)

 • HUZEM 2021-2022 Faaliyet raporu ve memnuniyet araştırmasına ulaşmak için tıklayınız. 02.11.2022

 • Sevgili öğrenciler 2022/2023 eğitim öğretim yılı güz dönemi itibariyle ortak dersler (Genel İngilizce, Türk Dili, İş sağlığı ve güvenliği, BEB650 ve Bilişim Teknolojileri dersleri) https://hadi.hacettepe.edu.tr/ adresi üzerinden yürütülecektir. Geçmiş duyurularda veya yardım videolarında karşınıza çıkan evdekal.hacettepe bağlantısını https://hadi.hacettepe.edu.tr/ olarak değerlendiriniz. Videolar aşama aşama güncellenmektedir. Sisteme kaydınız ders kayıt haftasından sonra yapılacaktır. Yeni ders döneminizde başarılar dileriz. 16.09.2022

 • Değerli Öğretim Üyelerimiz ve Öğrencilerimiz Uzaktan eğitim sistemine;
  - Yabancı Dil Hazırlık öğrencileri ve YDYO Kurs öğrencileri https://ydyohazirlik.hacettepe.edu.tr
  - Tıp Fakültesi öğrencileri, https://tipmoodle.hacettepe.edu.tr
  - Tezli ve Tezsiz Lisansüstü öğrencileri, https://lisansustu.hacettepe.edu.tr
  üzerinden giriş yapabileceklerdir. Sisteme girişler için kullanıcı adınız: öğrenci numaranız, şifreniz: TC kimlik numaranızın ilk 6 hanesidir. Yabancı uyruklu öğrencilerin ise kullanıcı ve şifresi öğrenci numaralarıdır. Öğretim elemanları ise sicil numaraları ve TC ilk 6 haneleri ile giriş yapabilir. 16.09.2022

 • Değerli öğrencilerimiz, Kullanıcı işlemleri (şifre değiştirme, e-posta değiştirme vs) huzeme gönderdiğiniz e-postalar aracılığıyla yapılmamaktadır. Lütfen bu tür işlemleriniz için bölüm Koordinatörlüğünüz ile iletişime geçiniz.

 • Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programlarının başvuru, koşul ve kayıt süreçleri hakkında bilgi almak için ilgili enstitünün web sayfasını ziyaret ediniz.

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı tarafından yayınlan E-bültende, HUZEM Müdürümüz Prof Dr Arif ALTUN ile yapılan "Acil Uzaktan Öğretim" ile İlgili Pandemi Sürecinde Karşımıza Çıkan Sorunlar başlıklı söyleşi yayınlanmıştır.

 • Lisansüstü öğrencilerimiz sistem (https://lisansustu.hacettepe.edu.tr/) ile ilgili problemleri ilgili enstitü ile görüşerek enstitü uzaktan eğitim koordinatörüne iletmelidir.

 • Safe Exam Browser (Güvenli İnternet Tarayıcısı) Kullanarak Sınav Yapmak İsteyen Öğretim Elemanlarımız bu yardım klavuzundan yararlanabilir..
  Safe Exam Browser Kullanım Klavuzu

 • Değerli öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz, Hacettepe Üniversitesi kurumsal hesapları dışında tarafınıza gönderilen e-postalara lütfen itibar etmeyiniz.

 • Covid-19 salgını süresince HUZEM canlı destek hizmetimiz ve destek e-posta adresimiz sadece ortak zorunlu derslere (TKD103-104-105, MÜH103-104, ING128-138-127, BEB650, BTE199) ve tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan ve devam eden öğrencilere hizmet verecektir. Bunun dışındaki her türlü sorunuz için ana bilim dalı birim sorumlularınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 • Öğretim elemanlarımızın uzaktan eğitim ile ilgili merak ettikleri konular ya da karşılaştıkları sorunlar için ana bilim dalı birim sorumlusu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 • Hükümlü öğrencilerin devamsızlık durumlarının takibi ve raporlanmasına ilişkin, ilgili derslerin öğretim elemanları için devamsızlık takip kılavuzu hazırlanmıştır. Kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.