Moodle Sınav Ögesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Öğretim Elemanlarına Yönelik Yardım Videoları
Hacettepe Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Duyurular

Güncel Duyurular

Diğer Duyurular

 • HUZEM 2021-2022 Faaliyet raporu ve memnuniyet araştırmasına ulaşmak için tıklayınız. 02.11.2022

 • Sevgili öğrenciler 2022/2023 eğitim öğretim yılı güz dönemi itibariyle ortak dersler (Genel İngilizce, Türk Dili, İş sağlığı ve güvenliği, BEB650 ve Bilişim Teknolojileri dersleri) https://hadi.hacettepe.edu.tr/ adresi üzerinden yürütülecektir. Geçmiş duyurularda veya yardım videolarında karşınıza çıkan evdekal.hacettepe bağlantısını https://hadi.hacettepe.edu.tr/ olarak değerlendiriniz. Videolar aşama aşama güncellenmektedir. Sisteme kaydınız ders kayıt haftasından sonra yapılacaktır. Yeni ders döneminizde başarılar dileriz. 16.09.2022

 • Değerli Öğretim Üyelerimiz ve Öğrencilerimiz Uzaktan eğitim sistemine;
  - Yabancı Dil Hazırlık öğrencileri ve YDYO Kurs öğrencileri https://ydyohazirlik.hacettepe.edu.tr
  - Tıp Fakültesi öğrencileri, https://tipmoodle.hacettepe.edu.tr
  - Tezli ve Tezsiz Lisansüstü öğrencileri, https://lisansustu.hacettepe.edu.tr
  üzerinden giriş yapabileceklerdir. Sisteme girişler için kullanıcı adınız: öğrenci numaranız, şifreniz: TC kimlik numaranızın ilk 6 hanesidir. Yabancı uyruklu öğrencilerin ise kullanıcı ve şifresi öğrenci numaralarıdır. Öğretim elemanları ise sicil numaraları ve TC ilk 6 haneleri ile giriş yapabilir. 16.09.2022

 • Değerli öğrencilerimiz, Kullanıcı işlemleri (şifre değiştirme, e-posta değiştirme vs) huzeme gönderdiğiniz e-postalar aracılığıyla yapılmamaktadır. Lütfen bu tür işlemleriniz için bölüm Koordinatörlüğünüz ile iletişime geçiniz.

 • Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programlarının başvuru, koşul ve kayıt süreçleri hakkında bilgi almak için ilgili enstitünün web sayfasını ziyaret ediniz.

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı tarafından yayınlan E-bültende, HUZEM Müdürümüz Prof Dr Arif ALTUN ile yapılan "Acil Uzaktan Öğretim" ile İlgili Pandemi Sürecinde Karşımıza Çıkan Sorunlar başlıklı söyleşi yayınlanmıştır.

 • Lisansüstü öğrencilerimiz sistem (https://lisansustu.hacettepe.edu.tr/) ile ilgili problemleri ilgili enstitü ile görüşerek enstitü uzaktan eğitim koordinatörüne iletmelidir.

 • Safe Exam Browser (Güvenli İnternet Tarayıcısı) Kullanarak Sınav Yapmak İsteyen Öğretim Elemanlarımız bu yardım klavuzundan yararlanabilir..
  Safe Exam Browser Kullanım Klavuzu

 • Değerli öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz, Hacettepe Üniversitesi kurumsal hesapları dışında tarafınıza gönderilen e-postalara lütfen itibar etmeyiniz.

 • Covid-19 salgını süresince HUZEM canlı destek hizmetimiz ve destek e-posta adresimiz sadece ortak zorunlu derslere (TKD103-104-105, MÜH103-104, ING128-138-127, BEB650, BTE199) ve tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan ve devam eden öğrencilere hizmet verecektir. Bunun dışındaki her türlü sorunuz için ana bilim dalı birim sorumlularınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 • Öğretim elemanlarımızın uzaktan eğitim ile ilgili merak ettikleri konular ya da karşılaştıkları sorunlar için ana bilim dalı birim sorumlusu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 • Hükümlü öğrencilerin devamsızlık durumlarının takibi ve raporlanmasına ilişkin, ilgili derslerin öğretim elemanları için devamsızlık takip kılavuzu hazırlanmıştır. Kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.